V645 Лебед

Од Википедија — слободната енциклопедија
V645 Лебед
Податоци од набљудување
Епоха J2000,0      Рамноденица J2000,0 (ICRS)
Соѕвездие Лебед
Ректасцензија 21ч 39м &1000000000005825500000058,255с
Деклинација +50° 14′ &1000000000000209300000020,93″
Особености
Спектрален тип O6/9eq
Променлив тип Хербигова Ae/Be-ѕвезда
Астрометрија
Податоци
Други ознаки
V645 Cyg, HH 218, FMC 50, SV* SON 4559
Наводи во бази
SIMBAD— податоци

V645 Лебедпроменлива ѕвезда во соѕвездието Лебед со просечна привидна величина од 11,7.