Прејди на содржината

PSR B2021+51

Од Википедија — слободната енциклопедија
PSR B2021+51
Податоци од набљудување
Епоха       Рамноденица
Соѕвездие Лебед
Ректасцензија 20ч 22м &1000000000004987300000049,873с
Деклинација +51° 54′ &1000000000005023300000050,233″
Други ознаки
NVSS J202249+515449, PSR J2022+5154, PULS JP 2021
Наводи во бази
SIMBAD— податоци

PSR B2021+51пулсар во соѕвездието Лебед.