SN 1980K

Од Википедија — слободната енциклопедија
SN 1980K
Податоци од набљудување
Епоха J2000,0      Рамноденица J2000,0
Соѕвездие Лебед
Ректасцензија 20ч 35м &1000000000000300700000030,07с
Деклинација 60° 06′ &1000000000000023700000023,7″
Особености
Астрометрија
Податоци
Други ознаки
Наводи во бази
SIMBAD— податоци
Извори на податоци:

SN 1980K — остаток на супернова во соѕвездието Лебед, но со потекло од галаксијата NGC 6946.