PN M 1-78

Од Википедија — слободната енциклопедија
PN M 1-78
маглина
Податоци од набљудување: епоха J2000,0
Ректасцензија21ч 20м &1000000000000044800000044,8с
Деклинација+51° 53′ &1000000000000002800000028″
СоѕвездиеЛебед
ОзнакиGLMP 1031, IRAS 21190+5140, F3R 2990
Поврзано: Списоци на маглини

PN M 1-78 — јонизирана H II-област во соѕвездието Лебед