Прејди на содржината

PSR B1951+32

Од Википедија — слободната енциклопедија
PSR B1951+32
Податоци од набљудување
Епоха       Рамноденица
Соѕвездие Лебед
Ректасцензија 19ч 52м &1000000000005818100000058,181с
Деклинација +32° 52′ &1000000000000409800000040,98″
Други ознаки
0FGL J1953.2+3249, INTREF 996, EQ 1951+327
Наводи во бази
SIMBAD— податоци

PSR B1951+32пулсар во соѕвездието Лебед.