QSO B2013+370

Од Википедија — слободната енциклопедија
QSO B2013+370
Податоци од набљудување (епоха J2000)
СоѕвездиеЛебед
Ректасцензија20ч 15м &1000000000002872900000028,729с
Деклинација+37° 10′ &1000000000005951400000059,514″
Црв. помест.0,859
Привидна величина (V)21,82
Други ознаки
MITG J200744+4029, MITG J2007+4029, QSO J2007+404,

QSO B2013+370лацертида во соѕвездието Лебед.