RX J2117.1+3412

Од Википедија — слободната енциклопедија
RX J2117.1+3412
маглина
Податоци од набљудување: епоха J2000
Ректасцензија21ч 17м &1000000000000828100000008,281с
Деклинација+34° 12′ &1000000000002741500000027,415″
Привидна величина (V)13,81
СоѕвездиеЛебед
ОзнакиPN G080.3-10.4, MWP 1, V* V2027 Cyg
Поврзано: Списоци на маглини

RX J2117.1+3412планетарна маглина во соѕвездието Лебед.