Прејди на содржината

SN 2004et

Од Википедија — слободната енциклопедија
SN 2004et
Податоци од набљудување
Епоха J2000,0      Рамноденица J2000,0
Соѕвездие Лебед
Ректасцензија 20ч 35м &1000000000000253300000025,33с
Деклинација 60° 07′ &1000000000000177700000017,77″
Особености
Астрометрија
Податоци
Други ознаки
Наводи во бази
SIMBAD— податоци
Извори на податоци:

SN 2004et — остаток на супернова во соѕвездието Лебед, но со потекло од галаксијата NGC 6946.