HB 21

Од Википедија — слободната енциклопедија
HB 21
маглина
Остаток од супернова
Податоци од набљудување: епоха J2000,0
Ректасцензија20ч 44м &1000000000000018600000018,6с
Деклинација+50° 07′ &1000000000000004600000046″
СоѕвездиеЛебед
Поврзано: Списоци на маглини

HB 21остаток од супернова во соѕвездието Лебед