Прејди на содржината

IC 5117

Од Википедија — слободната енциклопедија
IC 5117
маглина
Податоци од набљудување: епоха J2000
Ректасцензија21ч 32м &1000000000000309700000030,97с
Деклинација+44° 35′ &1000000000000047500000047,5″
Привидна величина (V)16,7
СоѕвездиеЛебед
ОзнакиCSI+44-21305, GCRV 13552, WEB 19259
Поврзано: Списоци на маглини

IC 5117планетарна маглина во соѕвездието Лебед.