Прејди на содржината

3EG J2020+4017

Од Википедија — слободната енциклопедија
3EG J2020+4017
Податоци од набљудување
Епоха J2000,0      Рамноденица J2000,0
Соѕвездие Лебед
Ректасцензија 20ч 21м &1000000000000000000000000с
Деклинација 40° 18′ &1000000000000000000000000″
Особености
Астрометрија
Податоци
Други ознаки
GRO J2019+40, AGL J2022+4032, GB6 J2021+4026
Наводи во бази
SIMBAD— податоци
Извори на податоци:

3EG J2020+4017 — извор на гама-зрачење во соѕвездието Лебед.