DR 21(OH)

Од Википедија — слободната енциклопедија
DR 21(OH)
Податоци од набљудување
Епоха J2000,0      Рамноденица J2000,0
Соѕвездие Лебед
Ректасцензија 20ч 39м &1000000000000010100000001,01с
Деклинација +42° 22′ &1000000000000050200000050,2″
Други ознаки
[DKS2007] 37, W 75S(OH), [CLZ2017] Cyg-N44, [MBS2007c] CygX-N44
Наводи во бази
SIMBAD— податоци

DR 21(OH) — радиоизвор во соѕвездието Лебед