IRAS 21282+5050

Од Википедија — слободната енциклопедија
IRAS 21282+5050
маглина
Податоци од набљудување: епоха J2000
Ректасцензија21ч 29м &1000000000005847100000058,471с
Деклинација+51° 04′ &1000000000000032300000000,323″
Привидна величина (V)15,66
СоѕвездиеЛебед
ОзнакиPN G093.9-00.1, PK 093-00 2, [KW97] 58-15
Поврзано: Списоци на маглини

IRAS 21282+5050планетарна маглина во соѕвездието Лебед.