Прејди на содржината

PN K 3-50

Од Википедија — слободната енциклопедија
PN K 3-50
маглина
Податоци од набљудување: епоха J2000,0
Ректасцензија20ч 01м &1000000000000045800000045,8с
Деклинација+33° 32′ &1000000000000004300000043″
СоѕвездиеЛебед
ОзнакиPK 070+01 1, PN ARO 118, W 58a
Поврзано: Списоци на маглини

PN K 3-50 — јонизирана H II-област во соѕвездието Лебед