LS II +34 26

Од Википедија — слободната енциклопедија
LS II +34 26
маглина
Податоци од набљудување: епоха J2000
Ректасцензија20ч 48м &1000000000001663200000016,632с
Деклинација+34° 27′ &1000000000002434200000024,342″
Оддалеченост12.000 сг   (3.700 пс)
Привидна величина (V)11,1
СоѕвездиеЛебед
ОзнакиPN G076.6-05.7, ALS 11553, IRAS 20462+3416
Поврзано: Списоци на маглини

LS II +34 26планетарна маглина во соѕвездието Лебед.