Прејди на содржината

SH 2-106 IR

Од Википедија — слободната енциклопедија
SH 2-106 IR

Податоци од набљудување
Епоха J2000,0      Рамноденица J2000,0
Соѕвездие Лебед
Ректасцензија 20ч 27м &1000000000002650200000026,502с
Деклинација +37° 22′ &1000000000000420300000042,03″
Прив. величина (V) 12,2
Особености
Астрометрија
Податоци
Други ознаки
IRAS 20255+3712, RAFGL 2584, [GGC82] IRS 4, [PSS76] 3, [SB86] S106 1
Наводи во бази
SIMBAD— податоци

SH 2-106 IRпротоѕвезда во соѕвездието Лебед