Прејди на содржината

Лебед OB3

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лебед OB3
Податоци (епоха J2000,0)
СоѕвездиеЛебед
Ректасцензија20ч 07м &1000000000000000000000000с[1]
Деклинација35° 54′ &1000000000000000000000000″
Физички особености
Поврзано: Расеано ѕвездено јато

Лебед OB3OB здружение во нашата галаксија Млечен Пат во соѕвездието Лебед.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „SIMBAD Astronomical Database“. Results for Ass Cygnus OB3. Посетено на February 16, 2015.