W75N

Од Википедија — слободната енциклопедија
W75N
маглина
Податоци од набљудување: епоха J2000
Поттиппротоѕвезда
Ректасцензија20ч 38м &1000000000000035900000035,9с
Деклинација+42° 37′ &1000000000000002200000022″
СоѕвездиеЛебед
ОзнакиCyg X FIR 33, [CHT80] FIR 33
Поврзано: Списоци на маглини

W75Nпротоѕвезда во соѕвездието Лебед.