Лебед OB1

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лебед OB1
Податоци (епоха J2000,0)
СоѕвездиеЛебед
Ректасцензија20ч 17м &1000000000000004800000048с[1]
Деклинација37° 38′ &1000000000000000000000000″
Физички особености
Поврзано: Расеано ѕвездено јато

Лебед OB1OB здружение во нашата галаксија Млечен Пат во соѕвездието Лебед.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „SIMBAD Astronomical Database“. Results for Ass Cygnus OB1. Посетено на February 16, 2015.