Прејди на содржината

Ејбел 2319

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ејбел 2319
Податоци од набљудување
Епоха J2000,0      Рамноденица J2000,0
Соѕвездие Лебед
Ректасцензија 19ч 20м &1000000000000045300000045,3с
Деклинација 43° 57′ &1000000000000004300000043″
Прив. величина (V) 15,4
Особености
Астрометрија
Податоци
Други ознаки
Наводи во бази
SIMBAD— податоци
Извори на податоци:

Ејбел 2319галактичко јато во соѕвездието Лебед, со привидна величина од 15,4, со што не е видливо за човековото око.