QSO B2005+403

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
QSO B2005+403
Податоци од набљудување (J2000 ера)
СоѕвездиеЛебед
Ректасцензија20ч 07м &1000000000004494400000044,944с
Деклинација+40° 29′ &1000000000004860100000048,601″
Црвено поместување1,736
Привидна величина (V)19
Други ознаки
MITG J200744+4029, MITG J2007+4029, QSO J2007+404,
Поврзано: Галаксија, Список на галаксии

QSO B2005+403квазар во соѕвездието Лебед.