V2362 Лебед

Од Википедија — слободната енциклопедија
V2362 Лебед
Податоци од набљудување
Епоха J2000,0      Рамноденица J2000,0 (ICRS)
Соѕвездие Лебед
Ректасцензија 21ч 11м &1000000000003234600000032,346с
Деклинација +44° 48′ &1000000000000036600000003,66″
Особености
Променлив тип Нова
Астрометрија
Податоци
Други ознаки
V2362 Cyg, NOVA Cyg 2006, UGPS J211132.35+444803.7
Наводи во бази
SIMBAD— податоци

V2362 Лебедпроменлива ѕвезда во соѕвездието Лебед со просечна привидна величина од 9,673.