Прејди на содржината

PSR J2021+4026

Од Википедија — слободната енциклопедија
PSR J2021+4026
Податоци од набљудување
Епоха       Рамноденица
Соѕвездие Лебед
Ректасцензија 20ч 21м &1000000000003049600000030,496с
Деклинација +40° 26′ &1000000000000535600000053,56″
Други ознаки
1AGLR J2021+4030, 0FGL J2021.5+4026, 3FHL J2021.5+4026
Наводи во бази
SIMBAD— податоци

PSR J2021+4026пулсар во соѕвездието Лебед.