PSR B2111+46

Од Википедија — слободната енциклопедија
PSR B2111+46
Податоци од набљудување
Епоха       Рамноденица
Соѕвездие Лебед
Ректасцензија 21ч 13м &1000000000000024200000024,2с
Деклинација +46° 44′ &1000000000000090000000009,00″
Други ознаки
NVSS J211324+464408, WSRTGP 2111+4631, PULS JP 2111
Наводи во бази
SIMBAD— податоци

PSR B2111+46пулсар во соѕвездието Лебед.