PSR B2016+28

Од Википедија — слободната енциклопедија
PSR B2016+28
Податоци од набљудување
Епоха       Рамноденица
Соѕвездие Лебед
Ректасцензија 20ч 18м &1000000000000003900000003,9с
Деклинација +28° 39′ &1000000000005493200000054,932″
Други ознаки
2MASS J20180391+2839551, PSR J2018+2839, PULS AP 2015
Наводи во бази
SIMBAD— податоци

PSR B2016+28пулсар во соѕвездието Лебед.