Прејди на содржината

Лебед A (галактичко јато)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лебед A
Податоци од набљудување
Епоха J2000,0      Рамноденица J2000,0
Соѕвездие Лебед
Ректасцензија 19ч 59м &1000000000000030300000030,3с
Деклинација 40° 44′ &1000000000000001100000011″
Особености
Астрометрија
Податоци
Други ознаки
Наводи во бази
SIMBAD— податоци
Извори на податоци:

Лебед Aгалактичко јато во соѕвездието Лебед.