Прејди на содржината

CTB 87

Од Википедија — слободната енциклопедија
CTB 87
маглина
Остаток од супернова
Податоци од набљудување: епоха J2000,0
Ректасцензија20ч 16м &1000000000000001800000001,8с
Деклинација+37° 12′ &1000000000000005300000053″
СоѕвездиеЛебед
ОзнакиSNR G074.9+01.2, 2E 4345, VER J2016+371
Поврзано: Списоци на маглини

CTB 87остаток од супернова во соѕвездието Лебед