CTB 80

Од Википедија — слободната енциклопедија
CTB 80
маглина
Остаток од супернова
Податоци од набљудување: епоха J2000.0
Ректасцензија19ч 52м &1000000000000055400000055,4с
Деклинација+32° 54′ &1000000000000001100000011″
СоѕвездиеЛебед
ОзнакиSNR G068.8+02.6, 2E 4297, [BM83] X1951+327
Поврзано: Списоци на маглини

CTB 80остаток од супернова во соѕвездието Лебед