Прејди на содржината

G78.2+2.1

Од Википедија — слободната енциклопедија
G78.2+2.1
маглина
Остаток од супернова
Податоци од набљудување: епоха J2000,0
Ректасцензија20ч 20м &1000000000000017100000017,1с
Деклинација+40° 26′ &1000000000000000900000009″
СоѕвездиеЛебед
Ознакиgam Cyg SNR, GAL 078.2+02.1, 1E 2019.0+4015
Поврзано: Списоци на маглини

G78.2+2.1остаток од супернова во соѕвездието Лебед