PN Hu 1-2

Од Википедија — слободната енциклопедија
PN Hu 1-2
маглина
Податоци од набљудување: епоха J2000
Ректасцензија21ч 33м &1000000000000830700000008,307с
Деклинација+39° 38′ &1000000000000952400000009,524″
Привидна величина (V)12,0
СоѕвездиеЛебед
ОзнакиPN VV 267, GCRV 13552, WEB 19265
Поврзано: Списоци на маглини

PN Hu 1-2планетарна маглина во соѕвездието Лебед.