Прејди на содржината

Онсала 1

Од Википедија — слободната енциклопедија
Онсала 1
маглина
Податоци од набљудување: епоха J2000,0
Ректасцензија20ч 10м &1000000000000920300000009,203с
Деклинација+31° 31′ &1000000000000360900000036,09″
СоѕвездиеЛебед
ОзнакиOH 69.5 -1.0, [MSS98] 21, [PCC93] 407
Поврзано: Списоци на маглини

Онсала 1 — масер во соѕвездието Лебед