Охос Албос

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ојос Албос)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Охос Албос
Поглед кон црквата во Охос Албос
Поглед кон црквата во Охос Албос

Знаме

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаОхос Албос
Површина
 • Вкупна43 км2 (17 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно59
 • Густина1,4/км2 (40/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Охос Албос — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.