Мадригал де лас Атлас Торес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мадригал де лас Атлас Торес
Знаме на Мадригал де лас Атлас ТоресГрб на Мадригал де лас Атлас Торес
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаМадригал де лас Атлас Торес
Управа
Население (2018)
 • Вкупно1,440[1]
Мреж. местоOffical website

Мадригал де лас Атлас Торес — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт