Кепеда ла Мора

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кепеда ла Мора
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаКепеда ла Мора
Површина
 • Вкупна55 км2 (21 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно76[1]
 • Густина21,5/км2 (560/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Кепеда ла Мора — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.


Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Координати: 40°27′N 5°03′W / 40.450° СГШ; 5.050° ЗГД / 40.450; -5.050