Сан Бартоломе де Бејар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сан Бартоломе де Бехар
Сан Бартоломе де Бејар
Сан Бартоломе де Бејар

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаСан Бартоломе де Бехар
Површина
 • Вкупна16 км2 (6 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно53
 • Густина3,3/км2 (90/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Сан Бартоломе де Бехар — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.