Навасепедиља де Корнеха

Од Википедија — слободната енциклопедија
Навакепедиља де Корнеја
CountrySpain
Autonomous communityCastile and León
ProvinceÁvila
MunicipalityНавакепедиља де Корнеја
Површина
 • Вкупна29 км2 (11 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно98[1]
 • Густина5,4/км2 (140/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Навакепедиља де Корнеја — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт