Вита

Од Википедија — слободната енциклопедија
Вита
Поглед кон црквата
Поглед кон црквата
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаВита
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Вита — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.