Гарганта дел Виљар

Координати: 40°27′N 5°05′W / 40.450° СГШ; 5.083° ЗГД / 40.450; -5.083
Од Википедија — слободната енциклопедија
Гарганта дел Виљар

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаГарганта дел Виљар
Површина
 • Вкупна18 км2 (7 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно40[1]
 • Густина3,1/км2 (80/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Гарганта дел Виљар — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

.
.
.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт


40°27′N 5°05′W / 40.450° СГШ; 5.083° ЗГД / 40.450; -5.083