Навалакрус

Од Википедија — слободната енциклопедија
Навалакрус
Навалакрус
Навалакрус

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаНавалакруз
Површина
 • Вкупна49 км2 (19 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно247[1]
 • Густина5,4/км2 (140/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Навалакрус — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт