Прејди на содржината

Готарендура

Координати: 40°49′N 4°44′W / 40.817° СГШ; 4.733° ЗГД / 40.817; -4.733
Од Википедија — слободната енциклопедија
Готарендура
Готарендура
Готарендура
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаГотарендура
Површина
 • Вкупна10 км2 (4 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно161[1]
 • Густина18,0/км2 (500/ми2)
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Готарендура — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт


40°49′N 4°44′W / 40.817° СГШ; 4.733° ЗГД / 40.817; -4.733