Грандес Сан Мартин

Координати: 40°45′19″N 4°57′25″W / 40.7552777878° СГШ; 4.95694445444° ЗГД / 40.7552777878; -4.95694445444
Од Википедија — слободната енциклопедија
Грандес Сан Мартин
Црква Сан Јуан Батиста
Црква Сан Јуан Батиста

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаГрандес Сан Мартин
Површина
 • Вкупна11 км2 (4 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно31[1]
 • Густина4,2/км2 (110/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Грандес Сан Мартин — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт


40°45′19″N 4°57′25″W / 40.7552777878° СГШ; 4.95694445444° ЗГД / 40.7552777878; -4.95694445444