Лас Берланас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лас Берланас
Поглед кон црквата
Поглед кон црквата
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаЛас Берланас
Површина
 • Вкупна16 км2 (6 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно323[1]
 • Густина21,6/км2 (560/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Лас Берланас — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт