Ла Карера

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ла Карера
Поглед кон црквата „Света Ана“
Поглед кон црквата „Света Ана“
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаЛа Карера
Површина
 • Вкупна14 км2 (5 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно245
 • Густина17,5/км2 (450/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Ла Карера — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.