Неила де Сан Мигел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Неила де Сан Мигел
Поглед кон црквата во Неила де Сан Мигел
Поглед кон црквата во Неила де Сан Мигел
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаНеила де Сан Мигел
Површина
 • Вкупна7 км2 (3 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно69[1]
 • Густина14,7/км2 (380/ми2)
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Неила де Сан Мигел — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт