Толбањос

Од Википедија — слободната енциклопедија


Tolbaños, Spain
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаTolbaños
Површина
 • Вкупна52 км2 (20 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно85[1]
 • Густина2,1/км2 (50/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Сан Хуан де Гредос — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт