Сан Естебан де лос Патос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сан Естебан де лос Патос
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаСан Естебан де лос Патос
Површина
 • Вкупна10 км2 (4 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно30[1]
 • Густина3,9/км2 (100/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Сан Естебан де лос Патос — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт
Lospatos01.jpg
Lospatos12.jpg
Lospatos11.jpg