Чамартин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Чамартин
Поглед кон црквата во Чамартин
Поглед кон црквата во Чамартин
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаЧамартин
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Чамартин — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.