Сихерес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сихерес
Влезот на Сигерас
Влезот на Сигерас

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаСихерес
Површина
 • Вкупна13 км2 (5 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно43[1]
 • Густина5,5/км2 (140/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Сихерес — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт