Лос Љанос де Тормес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лос Љанос де Тормес
Влез во Лос Љанос де Тормес
Влез во Лос Љанос де Тормес

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаЛос Ланос де Тормес
Површина
 • Вкупна17 км2 (7 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно108
 • Густина6,4/км2 (170/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Лос Љанос де Тормес — општина која се наоѓа во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.