Навакесера

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Наваквесера)
Наваквесера
Авионски поглед на Навакесера
Авионски поглед на Навакесера

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаНаваквесера
Површина
 • Вкупна9 км2 (3 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно16[1]
 • Густина4,2/км2 (110/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Наваквесера — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт